۱۳۹۹ پنج شنبه ۶ آذر
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/04/04 همه روستاهای بالای 20 خانوار از آب پایدار بهره مند می شوند
همه روستاهای بالای 20 خانوار از آب پایدار بهره مند می شوند
استاندار خراسان جنوبی گفت: تا پایان دولت همه روستاهای بالای 20 خانوار خراسان جنوبی از آب پایدار بهره مند می شوند.
 
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، معتمدیان با بیان این مطلب از تشکیل سندیکای بانکی و تأمین اعتبار مورد نیاز برای اجرای پروژه تکمیل مجتمع های آبرسانی استان از محل ماده 56 خبر داد.
 
وی ادامه داد: اعتبار تأمین شده برای تکمیل این 37 مجتمع آبرسانی 500 میلیارد تومان است.
 
استاندار متذکر شد: در شرایط عادی و با تزریق اعتبارات سالانه، اجرای این پروژه ها 12 سال زمان نیاز داشت اما با این اعتبار، کار در بازه زمانی دو ساله به نتیجه خواهد رسید.
 
معتمدیان تصریح نمود: با تأمین این اعتبار و تکمیل مجتمع های آبرسانی، گام بزرگی در راستای تأمین آب 500 روستایی برداشته می شود که سالهاست به صورت سیار و با تانکر آبرسانی می گردند.
 
وی انجام طرح تکمیل مجتمع های آبرسانی را یکی از برنامه های تعریف شده در سند سازگاری با کم آبی استان عنوان کرد و گفت: از دیگر برکات این سند، توجه به طرح های آبخیزداری و آبخوانداری، سیستم های نوین آبیاری، تغییر الگوی کشت و... در کوتاه مدت است.
 
شایان ذکر است: سند سازگاری با کم آبی خراسان جنوبی به عنوان طرح پایلوت کشوری، مرداد ماه سال 98 در نشست شورای عالی آب با حضور معاون اول رئیس جمهور به تصویب رسید. در قالب این طرح، میزان آب مورد نیاز استان تا سال 1425 مورد بررسی قرار گرفته و بر اساس آن سالانه 130 میلیون مترمکعب از بیلان منفی آب سفره‌های زیرزمینی و کسری مخازن آب استان جبران خواهد شد.
تعداد بازدید: 440
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal