۱۳۹۶ شنبه ۲۷ آبان
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت سازمان همیاری شهرداری ها دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت
صفحه اصلی
1395/12/18 جشن نيكوكاري گام موثري در راستاي نهادينه سازي فرهنگ ايثار است
جشن نيكوكاري گام موثري در راستاي نهادينه سازي فرهنگ ايثار است
استاندارخراسان جنوبي صبح امروز در مراسم جشن نيكوكاري در مجتمع آموزشي فرهنگي سماء بيرجند شركت كرد و در جمع دانش آموزان گفت: برگزاري جشن هاي نيكوكاري كه به همت دستگاه هاي حمايتي و آموزشي برگزار مي شود اقدامي موثر و مهم در راستاي نهادينه سازي فرهنگ ايثار و از خودگذشتگي در بين جامعه خصوصاً دانش آموزان است.
به گزارش روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي، سيد علي اكبر پرويزي، با بيان اينكه اين امر كمك بسيار خوبي به اقشار مختلف مردم خواهد بود، گفت: كمك به نيازمندان و توجه به اقشار ضعيف و مستحق از گذشته هاي دور در فرهنگ ايراني - اسلامي ما بوده و در دين مبين اسلام نيز جايگاه بسيار بالا و والايي دارد.
وي با اشاره به اينكه برگزاري اين جشن در بين دانش آموزان مي تواند مهم و موثر باشد، افزود: از آنجا كه اين عزيزان نسل هاي بعدي جامعه ما را تشكيل داده و مديران آينده اين كشور خواهند بود، دروني كردن فرهنگ ايثار و كمك به ديگران مي تواند در آينده جامعه بسيار مهم و تاثيرگذار باشد.
مقام عالي دولت در استان، به نقش مهم دستگاه هاي آموزشي و فرهنگي در اين زمينه اشاره كرد و افزود: صدا و سيما و رسانه هاي گروهي مي توانند در كنار دستگاه هاي حمايتي و آموزشي در راستاي بسط و اشاعه اين فرهنگ ارزشمند اقدامات زيربنايي و بسيار مهمي به انجام برسانند كه بايد بيش از پيش به آن پرداخته شود.
پرويزي، افزود: دستگاه هاي اجرايي بايد زمينه هاي مشاركت بيش از پيش مردم در اين طرح را فراهم نمايند ؛ اين در حاليست كه برغم تنگناهاي مالي، مردم اين استان در انجام امور عام المنفعه همواره جلودار بوده و امسال نيز همچون هر سال در اجراي اين طرح نيز همانگونه خواهند بود.
استاندار خراسان جنوبي، خاطر نشان ساخت: در برنامه پنجم و ششم توسعه كشور و نيز بودجه سال 96 موضوع توانمندسازي نيازمندان و توجه به اقشار ضعيف و كم درآمد بطور خاص و ويژه مورد توجه قرار گرفته است كه انشاءا... آثار آن را در آينده مشاهده خواهيم كرد.
پرويزي، يكي از مهمترين راه هاي كاهش فقر در جامعه را ايجاد اشتغال و توانمندسازي افراد تحت پوشش نهادهاي حمايتي دانست و افزود: دولت در برنامه ششم و بودجه سال آينده كل كشور موضوع واگذاري تسهيلات ارزان قيمت به نيازمندان و افراد تحت پوشش را مورد توجه قرار داده است.
وي خاطر نشان ساخت: به همان ميزان كه بتوان در راستاي رونق توليد و افزايش اشتغال در جامعه گام برداشت از نيازمندان در جامعه كاسته خواهدشد ، افزود: تمام دغدغه و همت مسئولين رفع معضل اشتغال و ايجاد فضاي شغلي براي تمامي اقشار خصوصاً نيازمندان و طبقه پايين جامعه است.
اين گزارش حاكيست، استاندار خراسان جنوبي با حضور در مراسم جشن نيكوكاري مبلغ يكصد ميليون ريال نيز به اين جشن كمك كرد.
 
 
 
 
تعداد بازدید: 116
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal